Chociaż wiele osób w dalszym ciągu nie może przekonać się do picia wody z kranu, to prawda jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć to robić. Woda z kraju jest regularnie badana, dlatego nie ma niebezpieczeństwa, że zawiera związki czy bakterie, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Oczywiście niekiedy zdarzają się sytuacje awaryjne, w którym bakterie przedostaną się do wody, jednak w tym wypadku sanepid informuje o tym mieszkańców.
Chroń środowisko naturalne
Po pierwsze rezygnując z wody butelkowanej chronimy środowisko naturalne, im mniej plastiku, tym lepiej. Po drugie to duża oszczędność pieniędzy, gdyż nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z zakupem wody. Jeżeli nie czujemy się pewnie i mamy pewne obawy, dobrym rozwiązaniem będzie analiza wody. Za pomocą prostego testu można sprawdzić jakość wody – jej pH, zawartość chloru oraz twardość. Wiele osób decydujących się na picie wody z kraju, korzysta ze specjalnych dzbanków filtrujących, co poprawia jej smak. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można naprawdę ułatwić sobie życie.
Na czym polega analiza wody?
Badanie wody polega przede wszystkim na sprawdzeniu jej smaku, zapachu oraz określenia stopnia mętności. Oczywiście trzeba pamiętać, że jasna, klarowna woda nie zawsze będzie zdrowa i pozbawiona bakterii, to dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba zgłaszać sprawę do sanepidu. Można wykonać też badania wody ze własnym zakresie.
Czy warto pić kranówkę?
Woda z kranu jak najbardziej nadaje się do picia i warto zdecydować się na taki krok z kilku ważnych względów. Oczywiście najpierw należy ją poddać filtracji. Wody nieuzdatnionej pić nie wolno pod żadnym względem.
ostatnie komentarze